OPAKOWANIA KARTONOWE

Opakowania kartonowe to najczęściej tekturowe pudła, których używa się prawie w każdej branży. Pełnią funkcję ochronną transportowanych towarów. Do produkcji kartonów używa się tektury.

Tektura jest najgrubszym materiałem papierniczym, nawet do 11 mm grubości. Powstaje dzięki sprasowaniu kilkunastu warstw masy papierniczej. Do wyrobu tektury wykorzystuje się włókien ścieru drzewnego oraz makulatury.

Oferujemy wyroby z tektury litej i falistej, jednostronnie lub dwustronnie białej.Tektura litaTektura 2 - warstwowaTektura 3 - warstwowaTektura 5 - warstwowaKĄTOWNIKIWYPOSAŻENIEPRZEKŁADKI KARTONOWEKARTONY KASZEROWANEKARTONY FASONOWE

Kartony bądź pudełka fasonowe (wykrojnikowe) stosowane są zazwyczaj do pakowania produktów o mniejszych gabarytach. Najczęściej wykorzystuje się je w przemyśle spożywczym, ale i wszędzie tam, gdzie opakowanie musi mieć określony kształt i być ściśle dostosowane do specyficznych warunków transportu oraz przechowywania pakowanych towarów.

Pudełka fasonowe produkowane są z tektury litej lub falistej przy użyciu specjalnie zaprojektowanej matrycy tnącej, tzw. wykrojnika. Dzięki takiej technice wykonania można uzyskać właściwie dowolny kształt i konstrukcję, która często nie wymaga już dodatkowego łączenia poprzez klejenie lub zszywanie. Po wykrojeniu wystarczy je złożyć i uzyskujemy pudełko gotowe do użycia. Mogą być również wyposażone w dodatkowe otwory, perforację czy też uchwyty ułatwiające przenoszenie.


KARTONY KLAPOWE

Kartony klapowe, zwane także klasycznymi, to grupa opakowań najczęściej stosowanych – praktycznie w każdej branży przemysłowej. Mogą pełnić funkcje opakowań zarówno zbiorczych jak i jednostkowych. Ich niewątpliwym atutem jest prosta konstrukcja i niewysokie koszty produkcji. Opakowanie takie zapewnia łatwe przechowywanie i transport. Pudła tekturowe są tanie, ekologiczne, zdrowe oraz łatwe do wykorzystania w procesie recyclingu. Pudła klapowe cechuje prostota konstrukcji, łatwość zamykania i wkładania produktu, uniwersalna funkcjonalność: stosowane jako zbiorcze lub jednostkowe, wygodny transport przeładunek i składowanie, doskonała ochrona pakowanych towarów.

W naszej ofercie dostępne są pudła klapowe w dowolnej rozmiarze, począwszy od małych pudełek, skończywszy na pudłach służących do pakowania mebli.